محل اتصال درب و پنجره در منازل چهارچوب نام دارد، در واقع مرکز اصلی اتصال درب ها ، چارچوب ها می باشند.

به خاطر مقاومت و طول عمر بالای چهارچوب فلزی در مقایسه با سایر چارچوب ها، این پروفیل بسیار پرطرفدار و پرمصرف می باشد.

با توجه به اینکه چهارچوب های فلزی غالبا در ساختمان ها مصرف دارند، علاوه بر طرح زیبایی و مقاومت آن، باید به نکات ایمنی آن نیز توجه داشت تا حتی الامکان از نفوذ بیگانگان به داخل ساختمان جلوگیری شود.

در مقاله پیش رو قصد داریم به توضیحات بیشتری از قیمت پروفیل چهارچوب فرانسوی و ویژگی های آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

چهارچوب چیست

محور اصلی برای اتصال درب در ساختمان چهارچوب ها هستند. به تعبیری دیگر به محلی که درب در آن متصل می شود چارچوب گفته می شود.

در سال های گذشته غالبا از چارچوب های چوبی استفاده می کردند، اما با گذر زمان و به خاطر مشکلات چارچوب های چوبی و محاسن چهارچوب های فلزی، آن ها جایگزین چهارچوب های چوبی شدند.

به عنوان مثال مقاومت آن ها به نسبت نوع چوبی بسیار بالاتر است. همچنین امروزه چون بحث دکوراسیون داخلی مطرح بوده و توجه به زیباسازی منازل در اولویت قرار دارد، و چون چارچوب های فلزی قابلیت رنگ آمیزی دارند، آن ها طرفداران زیادی پیدا کرده و محبوبیت بالایی دارند.

انواع چهارچوب فلزی فرانسوی، چهارچوب مکزیکی، چارچوب ساده و چهارچوب رومی در مقاله مجزا با عنوان چهارچوب فلزی چیست، توضیح داده شده است.

برای مطالعه بیشتر به مقاله “چهارچوب فلزی چیست + انواع و 4 مورد از مزایای آن” مراجعه کنید.

در میان انواع چهارچوب ها، قاب فرانسوی و مکزیکی پرمصرف‌تر هستند که از بین این دو نیز فلزی فرانسوی پرکاربردتر است.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که چهارچوب ها از نظر طرح ظاهری و کاربرد با یکدیگر فرق دارند و برای خرید و انتخاب گذینه مورد نظر باید به محل نصب، قیمت و موارد مصرف آن ها توجه داشت.

چهارچوب فلزی فرانسوی چیست

پروفیل قاب فرانسوی در گروه پروفیل های باز قرار دارد، روش تولید آن به وسیله فرایند نورد گرم و با دستگاه رول فرمینگ انجام می شود. ضخامت تولیدی آن 2 تا 2.5 میلی متر بوده و در طول 6 متر تولید می شود.

لیست قیمت روز چهارچوب فرانسوی

در ادامه قیمت روز چهارچوب فلزی درب و پنجره (فرانسوی) را مشاهده می‌کنید. نرخ درج شده در جدول زیر، مربوط به درب کارخانه شاهین فلز سپاهان می‌باشد. در صوتی که قصد خرید این محصول را دارید در ساعات کاری مجموعه از طریق شماره 03145273010 با کارشناس دفتر فروش کارخانه در تماس باشید.

بروزرسانی: ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

ردیف محصول وزنضخامتطول(متر)بارگیریواحدقیمت(ریال)
1چهارچوب فلزی فرانسوی 26 Kg2 mm6.6انبار شاهین فلزکیلوگرم214000
2چهارچوب فلزی فرانسوی 30 Kg2.5 mm6.6انبار شاهین فلزکیلوگرم205000

پروفیل فرانسوی با مکزیکی چه تفاوتی دارد

تفاوت پروفیل فرانسوی با مکزیکی

در بیان تفاوت این دو نوع چهارچوب می توان به طراحی ظاهری، و شکل مقاطع آن ها اشاره داشت. فرق آن ها در عرض و ارتفاع خمکاری آن ها است. پروفیل مکزیکی خم زیادتری دارد و به همین علت وزن هر شاخه آن به طور تقریبی 15% از فرانسوی زیادتر است.

چهارچوب فرانسوی در طول 1 متر و ضخامت 2 میلی متر وزنی حدود 24 تا 25 کیلو گرم دارد درحالی که وزن پروفیل مکزیکی با همین طول و ضخامت به حدود 28 تا 29 کیلو گرم می رسد.

روش تولید پروفیل فلزی فرانسوی

ساخت پروفیل فلزی فرانسوی

این پروفیل با ورق سیاه تهیه می شود. برای تولید آن در قدم اول ورق سیاه خریداری شده را به کارخانه تولید قاب فرانسوی می فرستند.

در قدم بعدی با دستگاه های مخصوص نواربری، ورق را درابعاد و اندازه های دلخواه برش می زنند.

در مرحله بعد ورق به سمت دستگاه رول فرمینگ فرستاده می شود و در آن جا در مرحله رول فرمینگ به وسیله غلتک نورد سرد و با ایجاد فشار بر سطح ورق، شکل آن تغییر کرده و بعد از فرایند شکل دهی ورق به قاب فرانسوی تبدیل می شود.

کاربرد قاب فلزی فرانسوی

از این پروفیل اکثرا برای چهارچوب درب ورودی ساختمان و درهای داخل منازل و اتاق ها مصرف می شود. اندازه چارچوب فلزی برای اتاق خواب سایز 85 تا 95 سانتیمتر است و برای سرویس از اندازه 70 تا 80 سانتیمتر استفاده می شود.

موارد مصرف چهارچوب فلزی فرانسوی

تولید کننده پروفیل فرانسوی

یکی از برترین تولیدکنندگان انواع مختلف پروفیل مانند چهارچوب فلزی فرانسوی کارخانه شاهین فلز سپاهان می باشد. این شرکت با سابقه طولانی در زمینه تولید و توزیع آهن آلات در این زمینه خوش درخشیده است. از همراهان گرامی تقاضا داریم برای اطلاع از قیمت و موجودی انواع مقاطع فولادی با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

ویدئو خط تولید در کارخانه

در این ویدیو که از خط تولید در کارخانه شاهین فلز سپاهان تهیه شده، می‌توانید نحوه تولید پروفیل فرانسوی را مشاهده کنید.

جمع بندی

در این مطلب به تعریف چهارچوب، چهارچوب فلزی فرانسوی، تفاوت پروفیل فرانسوی با مکزیکی، نحوه تولید پروفیل فلزی فرانسوی پرداخته شده است. همانطور که ذکر کردیم پروفیل قاب فرانسوی در گروه پروفیل های باز قرار دارد، روش تولید آن به وسیله فرایند نورد گرم و با دستگاه رول فرمینگ انجام می شود. ضخامت تولیدی آن 2 تا 2.5 میلی متر بوده و در طول 6 متر تولید می شود.

سوالات متداول

چهارچوب چیست

محور اصلی برای اتصال درب در ساختمان چهارچوب ها هستند. به تعبیری دیگر به محلی که درب در آن متصل می شود چارچوب گفته می شود.

پروفیل فرانسوی چیست

پروفیل فرانسوی در گروه پروفیل های باز قرار دارد. روش تولید آن به وسیله فرایند نورد گرم و با دستگاه رول فرمینگ انجام می شود. ضخامت آن 2 تا 2.5 میلی متر بوده و در طول 6 متر تولید می شود.

مزایای مصرف چارچوب فلزی

قیمت مناسب، سادگی در نصب، دوام و عمر بالا، استقامت زیاد در مقابل آتش سوزی. توضیحات تکمیلی در متن مقاله.