قیمت قوطی 3*3

قیمت قوطی 3*3

قیمت امروز: 395000 ریال (درب کارخانه)

قوطی 3*3 آهن در ضخامت‌های 2 ؛ 2/5 ؛ 3 در کارخانه و انبار شاهین فلز سپاهان موجود می‌باشد. خریداران در زمان خرید و ثبت سفارش می‌توانند نوع ورق سیاه مورد استفاده در تولید قوطی 3 در 3 را به کارشناس فروش این محصول اعلام نمایند.

قوطی ۳۰*۳۰ تولید شده از ورق سیاه فولاد‌مبارکه اصفهان، فولاد اهواز (اهوازی) و فولاد گیلان (گیلانی) در بازار آهن عرضه می‌شود که به دلیل کیفیت بالای ورق سیاه فولاد‌مبارکه، قیمت قوطی فولادی بالاتر از نمونه‌های مشابه می‌باشد.

جهت استعلام قیمت روز پروفیل 3×3 با کارشناس دفتر فروش شرکت شاهین فلز سپاهان در تماس باشید.

مشخصات قوطی
سایز پروفیل قوطی 30*30 (mm)
ضخامت 2 ؛ 2/5 ؛ 3 (mm)
نوع محصول سبک / سنگین
طول شاخه (متر) 6متر
وزن قوطی 11/5 kg
محل تحویل درب کارخانه
شکل مقطع مربع
کاتالوگ محصول دانلود کاتالوگ

استفاده از متریال باکیفیت و شناخت نوع مناسب از آن، در هر صنف و صنعتی، از ارزش بسیاری برخوردار است. با این حال نمی‌توان اهمیت آن در صنایعی که وابسته به امنیت اشخاص می‌باشد را انکار نمود. به عنوان مثال یکی از مواردی که استفاده از مواد اولیه باکیفیت در آن، بسیار مهم است، صنعت عمران و ساختمان‌سازی می‌باشد.

پر واضح است که تامین امنیت افرادی که در یک سازه هستند، با نوع مصالح به کار رفته در آن، رابطه مستقیم دارد. چراکه از مقاطع فولادی مختلف همچون پروفیل‌های قوطی در بخش‌های مختلف یک سازه به کرات استفاده می‌گردد.

یکی از انواع قوطی پروفیل‌های پرکاربرد در صنعت، قوطی‌های 3 در 3 هستند. قوطی از انواع بسته پروفیل به شمار می‌آید و گستره تنوع بالایی دارد. در ادامه این مطلب ضمن معرفی قوطی 3*3، به بررسی انواع و کاربردهای آن در صنعت خواهیم پرداخت.

قوطی 3 در 3 چیست؟

قوطی 3*3 سانتی‌متر یا 30*30 میلی‌متر، یکی از انواع پرمصرف قوطی پروفیل است و همان‌طور که از ابعاد آن برمی‌آید، سطح آن به صورت چهارگوش مربعی شکل است.

این قوطی معمولا در ضخامت‌های 0.7 تا 3 میلی‌متر و تحت استانداردهای DIN 2395 و JIS G3466 به تولید می‌رسد. مقاومت این قوطی بالاست و به همین علت در زمان‌هایی که افزایش استحکام سازه مدنظر باشد، از آن استفاده می‌شود.

گستره تنوع قوطی 3 در 3 شامل چه مواردی می‌شود؟

قوطی‌ها در انواع مختلفی دسته‌بندی شده و به تولید می‌رسند. دو تقسیم‌بندی که می‌توان برای قوطی 3 در 3 در نظر داشت، در وهله اول جنس ورق مصرفی و در مرحله بعد ضخامت قوطی تولید شده می‌باشد. در ادامه به شرح هر یک از آن‌ها بیش‌تر خواهیم پرداخت.

انواع قوطی از لحاظ جنس ورق

دسته‌بندی قوطی‌های 3 در 3 به شرح زیر صورت می‌گیرد:

 • آهنی
 • گالوانیزه
 • استیل
 • آلومینیوم
 • کامپوزیتی

انواع قوطی از لحاظ ضخامت

تفاوت ضخامت در قوطی‌ها، منجر به ایجاد انواع مختلفی از آن می‌شود که هر یک ویژگی‌ها و کاربردهای منحصر به خود را دارند:

 • قوطی سبک

چنان‌چه ضخامت ورق استفاده شده در قوطی 2 میلی‌متر و پایین‌تر باشد، پروفیل حاصل شده سبک خواهد بود و یا در اصطلاح عوام پروفیل مبلی خوانده می‌شود. این قوطی از مزایایی همچون ظرافت و کیفیت سطح بالا، دقت تولید بالا، فرم‌پذیری مناسب و غیره برخوردار است.

 • قوطی سنگین

در مقابل نوع دیگری از قوطی‌ها هستند، که پروفیل قوطی سنگین نامیده می‌شود. در این پروفیل اگر ضخامت بیش از 2 میلی‌متر باشد، قوطی حاصل شده سنگین خواهد بود. جوش‌پذیری و سختی سطحی بالا، پایداری پیچشی و خمشی در سطح بالا، برخورداری از مقاومت زیاد و غیره، از جمله مزایایی است که می‌توان برای آن نام برد.

کاربرد قوطی 3 در 3 چیست؟

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، قوطی‌ها از لحاظ وزن در دو نوع سبک و سنگین تولید می‌شوند که هر یک کاربری مخصوص به خود را دارند. وجود قوطی‌ها در سازه‌های فلزی منجر به ایجاد ممان اینرسی بسیاری نسبت به هر 2 جهت و محور می‌شود. همین امر، مقاومت و استحکام کلی سازه را افزایش خواهد داد. افزون بر آن، کاربرد قوطی 3 در 3 شامل موارد زیر می‌شود:

 • کاربرد در ساخت سوله
 • ساخت انواع پل
 • صنعت سوله سازی
 • کاربرد در تولد لوازم خانگی
 • تولید درب و پنجره
 • ایجاد اسکلت فلزی ساختمان

نحوه محاسبه وزن قوطی 3*3

یکی از نکاتی که حائز اهمیت بسیاری است و از عوامل تعیین‌کننده قیمت قوطی 3 در 3 می‌باشد، وزن آن است. وزن قوطی تحت تاثیر پارامترهایی همچون طول قوطی و ضخامت تعیین می‌گردد. هر قدر این دو افزایش داشته باشند، وزن نیز بیش‌تر خواهد شد. به‌طور کلی وزن قوطی پروفیل 3*3 از طریق فرمول زیر به دست می‌آید:

فرمول محاسبه وزن قوطی 3*3

1000 ÷ (ضخامت × 3 × 3 × 7.874) = وزن قوطی 3*3

مزایای استفاده از قوطی 3 در3 کدام است؟

مزایای زیاد این پروفیل، منجر به استفاده گسترده آن در صنایع می‌شود. این مزایا به شرح زیر است:

 • افزایش مقاومت سازه نسبت به دیگر مقاطع همچون چوب‌ها
 • کاهش وزن مرده ساختمان به علت وزن پایین قوطی
 • قیمت مناسب و صرفه‌جویی در هزینه‌ها
 • کیفیت و ظرافت بالای سطح قوطی

آیا قیمت قوطی 3*3 همواره ثابت است؟

طبیعتا خیر؛ قوطی 3در3 و به‌‌طور کلی بازار آهن‌آلات از دیرباز تا اکنون، همواره تحت تاثیر عوامل مختلف دچار نوسانات می‌شود. میزان عرضه و تقاضا (که رابطه مستقیم با قیمت قوطی دارند)، قیمت ارز، ضخامت قوطی تولید شده، قیمت ورق و مواد اولیه و غیره از جمله مواردی هستند که بر هزینه تمام شده قوطی 3×3 اثرگذارند.

کارخانه شاهین فلز سپاهان از تولیدکنندگان برتر قوطی پروفیل 3 در 3 است و این مقطع آهنی را با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان گرامی عرضه می‌دارد. برای استعلام قیمت قوطی آهن  و مشاوره خرید این محصول فولادی، با کارشناسان فروش این مجموعه در تماس باشید.

سفارش آنلاین قوطی 3*3

با تکمیل فرم زیر، کارشناس فروش قوطی سفارش شما را بررسی نموده و جهت دریافت اطلاعات تکمیلی جهت برآورد قیمت و هزینه ارسال با شما تماس گرفته خواهد شد.

سایر قوطی‌های آهن