پوشش زینک فلیک (ضد خوردگی)

کارخانه شاهین فلز سپاهان اولین خط لارج پارت (Large Part) پوشش زینک فلیک در ایران را راه اندازی نموده است. بزرگترین مزیت این پوشش ضد خوردگی، افزایش عمر محصولاتی است که به آن مسلح می شوند.

ما با استفاده از این روش، علاوه بر اینکه مقاومت محصول شما را در برابر خوردگی و زنگ زدگی بالا می‌بریم، ایمنی آن را در برابر گرمای بالغ بر 400 درجه سانتی‌گراد افزایش می‌دهیم.

پس از فرآیند پوشش‌دهی با مواد زینک فلیک، قطعات از خاصیت خودترمیمی بهره‌مند شده و به این ترتیب در برابر خوردگی مقاوم خواهند شد.

می‌توانید با مزایای پوشش ضد خوردگی Zinc Flake بیشتر آشنا شوید یا اگر قصد استفاده از خدمات پوشش دهی فلزات در کارخانه شاهین فلز سپاهان را دارید، با کارشناسان متخصص مجموعه در تماس باشید.

جهت مشاوره یا سفارش با شماره ۱۴ - ۴۵۲۷۳۰۱۰-۰۳۱ تماس بگیرید

مزایای زینک فلیک

به تازگی خط پوشش زینک فلیک (Zinc Flake) در کارخانه شاهین فلز سپاهان راه‌اندازی شده است. کارخانه ما از جمله معدود کارخانجاتی است که در سراسر کشور در این حوزه فعالیت می‌کند. اجرای خدمات پوششی زینک فلیک توسط کادری حرفه‌ای و مجرب در این کارخانه صورت می‌گیرد.

بهترین روش مقاومت در مقابل خوردگی

زینک فلیک به خاطر ساختار پولکی شکل خود جزء بهترین روش های مقاومت در برابر خوردگی می باشد. طبق تست های انجام شده این پوشش دارای مقاومت حداقل ۵۰۰ ساعت سالت اسپری و بالاتر بوده،. بدون اینکه رنگ قرمزی در سطح پوشش ایجاد شود.

استحکام بالا در برابر گرمای زیاد

یکی دیگر از نقطه قوت های این روش در برابر روش های گالوانیزه. میزان مقاومت و پایداری زیاد روش فلیک در برابر گرما می باشد. این پوشش مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد. و برای زمان زیادی به عنوان پوشش قطعات فولادی باقی می ماند. و باعث حفاظت آن در برابر خوردگی و ساییدگی می شود. و درجه حرارتی تا دمای ۳۰۰ الی ۴۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل می کند.

حفظ خواص مکانیکی به جهت حذف مرحله اسید شویی

در پروسه آبکاری قطعات با پوشش زینک فلیک به خاطر استفاده نکردن از مرحله اسید شویی، برخلاف روش های گالوانیزه،. در این روش قطعه دچار نفوذ هیدروژن و تردی نشده و خواص مکانیکی آن کم نمی شود.

حفظ خواص مکانیکی به جهت درجه حرارت اندک

فلزاتی که در پوشش زینک فلیک آبکاری می شوند درجه حرارت کمی به آن ها وارد می شود. و به همین دلیل دچار فرآیند باز پخت نشده و خواص مکانیکی خود را از دست نمی دهند. این در حالی است که فرآیند گالوانیزه گرم در دمای بالای ۵۰۰ درجه سانتیگراد صورت می گیرد. و کیفیت خود را از دست می دهد.

ضخامت کم و یکنواختی پوشش

یکی از مشکلاتی که در گالوانیزه گرم وجود دارد این است که،. چون پوشش آن ها با ضخامت بالا (ضخامت حداقل ۶۰ میکرون) صورت می گیرد. برای قطعاتی که رزوه دار هستند، مانند واشر، پیچ و مهره و… مشکلاتی به وجود می آورد. اما این مشکل در قطعاتی که با زینک فلیک پوشش داده می شوند به حداقل می رسد. زیرا این پوشش در ضخامت های پایین (ضخامت ۶ الی ۱۵ میکرون) انجام می شود. و در عین حال که ضخامت کمی دارد. با پوشش دهی بسیار بالای خود بهترین نوع پوشش برای قطعات ماشین کاری شده و رزوه دار است.

پوشش زینک فلیک دوستدار محیط زیست

پوشش زینک فلیک دوستدار محیط زیست می باشد و مورد توجه ویژه حامیان محیط زیست قرار دارد. چون دراین پوشش بر خلاف گالوانیزه، مراحل اسید شویی حذف شده و مشکلی برای محیط زیست ایجاد نمی کند.

رنگ پذیری بالای پوشش زینک فلیک

همانگونه که قبلا ذکر کردیم ساختار پوشش فلیک پولکی شکل است. و این مورد، دلیلی است بر قابلیت رنگ پذیری بالاتر این پوشش در مقایسه با سایر روش های پوشش دهی قطعات.

هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه

اگرچه که زینک فلیک جزء برترین و مقاوم ترین پوشش ها است. اما نکته جالب توجه این است که هزینه این پوشش هم اندازه. و حتی پایین تر از سایر روش های پوشش دهی همچون گالوانیزه گرم می باشد. و هزینه بیش تری را به مشتریان تحمیل نمی کند.

بولت فولادی با پوشش زینک فلیک

زینک فلیک و ویژگی ها

زینک فلیک یکی از شیوه های پوشش دهی سطح فلزات است. که با ساختار پولکی شکل خود یک لایه بر روی سطح فلزات ایجاد می کند. و باعث حفاظت قطعه فولادی در برابر عوامل خوردگی همچون رطوبت می شود. این پوشش یکی از جدیدترین و بهترین روش های پوششی آهن آلات است. که به مراتب از روش های قبلی همچون گالوانیزه برتر می باشد و نقطه قوت های زیادی دارد.

میزان مقاومت پوشش گالوانیزه و زینک فلیک

گالوانیزه گرم
تا 0 ساعت سالت اسپری
گالوانیزه سرد
تا 0 ساعت سالت اسپری
زینک فلیک
تا 0 ساعت سالت اسپری

کاربردهای پوشش زینک فلیک

از آنجا که از پوشش Zinc Flake برای ضد زنگ نمودن فلزات استفاده می شود، می توان گفت این پوشش مناسب تمامی صنایعی است که محصول آنها در شرایطی مرطوب قرار دارد. مانند نواحی شمال و جنوب ایران که درصد رطوبت هوا بالاست.

 • تولیدکنندگان لوله
 • سوله سازها
 • گلخانه داران
 • کشتی سازی
 • لوازم خانگی
 • تولیدکنندگان گاردریل
 • تولید کنندگان پیچ و مهره
 • صنعت تهویه مطبوع
 • تولیدکنندگان پنل های خورشیدی
 • سازندگان دکل های برق فشار قوی
 • ریخته گری ها

زینک فلیک خدمتی نوین در کارخانه شاهین فلزسپاهان :

راه اندازی خط پوشش زینک فلیک (Zinc Flake):

به تازگی خط پوشش زینک فلیک (Zinc Flake)  در کارخانه شاهین فلز سپاهان راه اندازی شده است،. تا گواهی باشد بر فعالیت های حرفه ای این مجموعه. کارخانه شاهین فلزسپاهان از جمله معدود کارخانجاتی است که درسراسر کشور در این حوزه فعالیت می کند. اجرای خدمات پوششی زینک فلیک توسط کادری حرفه ای و مجرب در این کارخانه صورت می گیرد.

سفارش پوشش زینک فلیک:

لطفا جهت کسب اطلاعات بیش تر و دریافت مشاوره رایگان درباره این پوشش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. این مجموعه با افتخار آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.

  تماس بگیرید:

03145273010-14

در ادامه قصد داریم درباره چیستی و چگونگی پوشش زینک فلیک .که در حال حاضر به عنوان جدیدترین تکنولوژی دربحث ایجاد مقاومت سطحی منحصر به فرد. بر روی سطوح فولادی مورد استفاده صنایع پیشرو جهان قرار می گیرد توضیحاتی ذکر کنیم با ما همراه باشید:

اهمیت استفاده از پوشش زینک فلیک در صنایع:

در دنیای امروز اگر نگاهی سطحی به اطراف خود و به خصوص به صنایع گوناگون داشته باشیم. انبوهی از دستگاه ها، ابزارآلات و قطعات فولادی را مشاهده می کنیم. ناگفته پیداست که آهن آلات پای ثابت زندگی امروز ما شده است. با توجه به هزینه های سرسام آور این قطعات و دستگاه های فولادی، طبیعی است. که توجه ویژه ای به حفاظت از آن ها داشته باشیم. یکی از مشکلات اصلی فلزات خوردگی و زنگ زدگی آن ها می باشد. چنانچه می دانیم برای مقابله با زنگ زدگی و خوردگی آهن آلات و افزایش مقاومت آن،. آهن آلات را به روش های گوناگون از جمله گالوانیزه پوشش دهی می کنند.

متاسفانه غالب پوشش های به کار رفته در صنایع ما از نوع پوشش های ضعیف، نامناسب و تزئینی می باشد. به همین علت قطعات فولادی در محیط کار و درمواجهه با عوامل خورنده به سرعت کیفیت خود را از دست داده. و و دچار خوردگی می شوند. و درنتیجه باعث مشکلات زیادی همچون کاهش کیفیت و بالا رفتن هزینه تعمیر و نگهداری قطعات می شوند.

پوشش زینک فلیک
پوشش زینک فلیک

صنایع پیشرو جهان برای پوشش قطعات فولادی از چه راهکاری استفاده می کنند؟

در جوامع صنعتی و پیشرفته برای حل این مشکل از شیوه های نوین استفاده می کنند. یکی از این روش های پرطرفدار پوشش زینک آلومینیوم با مرجع استاندارد انجمن تست آمریکا با کد 1136FASTM  است. این شیوه از جمله برترین روش های پوشش دهی آهن آلات می باشد. که با توجه به درجه مقاومت بسیار زیاد خود روز به روز در صنایع بیش تر مورد استفاده قرار می گیرد. و اما زینک فلیک، این پوشش پر طرفدار فلزات چیست ؟

زینک فلیک چیست؟

زینک فلیک یکی از شیوه های پوشش دهی سطح فلزات است. که با ساختار پولکی شکل خود یک لایه بر روی سطح فلزات ایجاد می کند. و باعث حفاظت قطعه فولادی در برابر عوامل خوردگی همچون رطوبت می شود. این پوشش یکی از جدیدترین و بهترین روش های پوششی آهن آلات است. که به مراتب از روش های قبلی همچون گالوانیزه برتر می باشد و نقطه قوت های زیادی دارد.

در ادامه به برخی از ویژگی های منحصر به فرد پوشش زینک فلیک اشاره خواهیم کرد. این تنها بخشی از مزیت ها و ویژگی های بی نظیر پوشش فلیک می باشد. به جهت کسب اطلاعات بیش تر و مشاوره با کارشناسان شاهین فلزسپاهان  تماس بگیرید.

برخی از ویژگی های منحصر به فرد پوشش زینک فلیک :

 

به جهت کسب آگاهی از هزینه های این پوشش با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

موارد به کارگیری پوشش زینک فلیک :

از این پوشش در صنایع مختلفی استفاده می شود. که از جمله آن می توان به صنایع خودروسازی، صنایع فولاد، پتروشیمی، گاز، سیمان و …. اشاره کرد.

همچنین در صنایع ساخت و ساز از فلیک ها بسیار استفاده می شود. به عنوان مثال در ساختمان ها برای تثبیت کننده ها مانند پیچ و مهره های اسکلت بناها،. و سایر قطعات متصل کننده زینک فلیک ها جزء برترین ها می باشند. پیشرفت های چند سال اخیر صنایع مربوط به قطعات خودرو باعث شده که.، به دنبال پوشش های با مقاومت و استحکام زیاد در برابر گرما، و با ضخامت مناسب و…. باشند . به همین خاطر پوشش های فلیک چون توانسته نیازهای آن ها را برطرف کند. بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

پوشش زینک فلیک
پوشش زینک فلیک

در این تصویر به خوبی تفاوت درجه مقاومت و پایداری  پوشش زینک فلیک، گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد در برابر عوامل خوردگی دیده می شود.

2 مدل از پوشش زینک فلیک :

پوشش های زینک فلیک حاوی کروم شش ظرفیتی:

این پوشش چنانچه با یک لایه نازک نیز صورت بگیرد. باز هم دارای مقاومت زیادی در برابر خوردگی است. اما به خاطر زیان بار بودن مواد آن از این شیوه استفاده نمی شود و ممنوع است.

پوشش های زینک فلیک عاری از کروم شش ظرفیتی و برپایه آب:

این پوشش از نظر اجرا و سلامتی محیط زیست دوستدار طبیعت می باشد. در این رابطه می توان به پایه آب بودن آن اشاره کرد. این پوشش دارای استانداردهای جهانی می باشد از جمله استاندارد جامعه تست و متریال آمریکا و استاندارد اروپا.

سوالات متداول

هزینه این خدمت بر حسب مقدار مورد نیاز پوشش زینک فلیک یا پوشش گالوانیزه برای پوشش‌دهی محصول شما بر حسب کیلوگرم محاسبه می‌گردد. 

طبق تست سالت اسپری، میزان مقاومت پوشش زینک فلیک در برابر خوردگی ناشی از رطوبت، حداقل 500 و حداکثر 2000 ساعت سالت اسپری می‌باشد و از قابلیت تحمل دمای تا حداکثر 300 تا 400 درجه سانتی‌گراد برخوردار است.