خدمات رول فرمینگ ورق

رول فرمینگ، فرآیندی است که در طی آن، ورق‌های فولادی مانند گالوانیزه، ورق‌های سرد و استیل با استفاده از دستگاه مخصوصی فرم‌دهی و به اشکال مختلفی تبدیل می‌شوند. به ‌طور کلی، به روش تغییر شکل دادن ورق فلزی به ‌واسطه دستگاه، رول فرمینگ گفته می‌‌شود‌.

رول فرمینگ ورق یک روش نوین، بهینه و کاملا انعطاف‌‌پذیر می‌باشد که تولید هر طرحی روی ورق‌های فلزی را امکان‌پذیر کرده است.

انواع پروفیل‌های فولادی، لوله و ورق‌های طرح‌دار توسط فرآیند رول فرمینگ به وجود می‌آیند.

این خدمت در کارخانه شاهین فلز سپاهان با بهترین کیفیت و هزینه انجام می‌گردد. ما با اطمینان کامل، کیفیت خدمات خود را تضمین می‌کنیم.

جهت مشاوره یا سفارش با شماره ۱۴ - ۴۵۲۷۳۰۱۰-۰۳۱ تماس بگیرید

روش رول فرمینگ
رول فرمینگ ورق فولادی

انواع قالب فرمینگ ورق

دستگاه رول فرمینگ ورق در قالب‌‌های مختلفی وجود دارد. هر دستگاه طرح خاصی را روی ورق‌های فولادی ایجاد می‌کند.

قالب ورق شیروانی، قالب طرح ذوزنقه، قالب طرح سفال یا تیپ پالرمو، قالب طرح سفال یا تیپ فرانسه، قالب طرح پروفیل، قالب طرح دیواری یا کانکسی و قالب طرح دیواری یا دامپا و نما از جمله قالب‌های فرمینگ ورق می‌باشند.

از محصولاتی که توسط فرآیند رول فرمینگ تولید می‌شوند در ساخت سقف انواع سازه‌ها، درب و پنجره، گلخانه، آلاچیق، کانکس، کانتینر و غیره استفاد می‌گردد.

مزایای روش رول فرمینگ

روش فرم‌‌دهی رول فرمینگ از مزایای زیادی نسبت به روش‌‌های سنتی از قبیل روش دستی، پرس و خم‌‌کاری برخوردار است. در این قسمت به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

  • عدم نیاز به نیروی انسانی زیاد و اپراتور مستقیم
  • سرعت کار بالا و مدت زمان کم
  • یکنواختی و کیفیت بسیار بالا
  • کاهش هزینه‌‌های تولید

سوالات متداول

تولید پروفیل زد، فرانسوی و آبرو به روش رول فرمینگ و با استفاده از دستگاه‌هایی که با بروزترین فناوری توسط بخش ماشین‌سازی این کارخانه ساخته شده است، انجام می‌شود. 

بله، سفارش تولید پروفیل به روش رول فرمینگ ورق در کارخانه شاهین فلز سپاهان به صورت اجرتی پذیرفته می‌شود.