نواربری ورق (رشته بری)

نواربری ورق (رشته بری ورق) یکی از بهترین و با کیفیت ترین خدماتی است که در کارخانه شاهین فلز سپاهان انجام می شود. ورق مصرفی برای رشته بری در جنس، ضخامت و عرض های مختلف و با توجه به سفارشات مشتریان قابل اجرا است.

ورق مصرفی برای رشته بری در ضخامت از 0.4 تا 12 میلی متر و در عرض از 40 سانتی متر تا 2 متر قابل انجام است. 

دستگاه اسلیتر در این کارخانه با به روزترین امکانات و با فناوری جدید توسط بخش ماشین سازی این کارخانه ساخته شده است. از ویژگی های این اسلیتر قابلیت برش زنی ورق در ضخامت و سایزهای مختلف با یک دستگاه می باشد.

لطفا به منظور کسب اطلاعات بیش تر درباره نواربری ورق و ثبت سفارشات خود با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید در قسمت درخواست مشاوره، شماره تلفن خود را وارد نمایید تا کارشناسان شرکت با شما تماس بگیرند.

جهت مشاوره یا سفارش با شماره ۱۴ - ۴۵۲۷۳۰۱۰-۰۳۱ تماس بگیرید

روش تولید رشته بری پیچشی

برای اجرای رشته بری پیچشی ورق، کویل ورق را در قسمت رولگیر دستگاه جایگذاری می کنند. سپس رول ورق باز شده و به مرحله نوار بری هدایت می شود. در مرحله نوار بری با توجه به تنظیمات از پیش تعیین شده درباره اندازه عرض و طول ورق، برش انجام می شود. نهایتا ورق رشته شده مجددا به شکل رول در می آید و کویل های برش خورده آماده ارائه به مشتری می شوند.

توضیحات تکمیلی برشکاری ورق آهن

نواربری ورق چیست

به فرآیندی که بر روی ورق های آهنی انجام شده و کویل سنگین را به کویل نازک تر و کم وزن تر تبدیل می کنند رشته بری گفته می شود. این فرآیند با نام Roll Slitting نیز معروف است. علت اینکار تهیه رشته های باریک فلزی و کویل های سبک تر و با عرض کم تر برای کاربرد راحتتر در صنایع مختلف است.

خطوط دستگاه نواربری ورق

خطوط نواربری طبق ضخامتی که به آن می می دهند به سه دسته تقسیم می شود

  • ضخیم
  • متوسط
  • نازک

کاربرد برشکاری ورق

کویل های نوار شده در صنایع متعدد کاربرد دارند

  • صنعت ساخت و ساز
  • خودروسازی
  • کشتی سازی
  • ساخت مخزن های بزرگ و تانکر
  • لوازم خانگی
دستگاه نواربری ورق آهن

دستگاه اسلیتر و نواربری ورق

دستگاه اسلیتر و نواربری شاهین فلزسپاهان با فناوری جدید برای اولین بار در ایران قادر است با یک دستگاه، ضخامت های گوناگون را برش بزند و تلفیق سایزهای مختلف با یک اسلیتر انجام شود. این دستگاه با پیشرفته ترین امکانات، توسط مهندسین بخش ماشین سازی این کارخانه تولید شده است. این اسلیتر به شکل منحصر به فرد توانایی برش ورق های با ضخامت کم، متوسط و ضخیم را دارا است.

برش های دستگاه نواربری این شرکت به صورت یکنواخت و عاری از ناهمواری می باشد و در انتهای فرآیند برش، مجدد نوارها به صورت کویل جمع آوری می شود. 

فرآیند نواربری ورق به دو طریق انجام می شود نواربری ثابت و نوار بری پیچشی

در نواربری ثابت لازم نیست که کویل ها از حالت رول خود خارج و باز شود. زیرا کویل روی دو غلتک حرکت کرده و با تیغه مورد نظر، عملیات برش بر روی نوار صورت می گیرد.

در نواربری پیچشی روش کار به این صورت است که کویل را در رولگیر در دستگاه رشته بری ورق جای می دهند. بر خلاف مورد قبلی در اینجا رول ورق باز و به مرحله نوار بری هدایت می شود. در مرحله نوار بری با توجه به تنظیمات از قبل تعیین شده درباره میزان عرض و طول ورق، برش انجام می شود. نهایتا نوارهای بریده شده را به شکل رول در می آورند.

سوالات متداول

برشکاری ورق آهن در کارخانه شاهین فلز سپاهان با دستگاه اسلیتر که با استفاده از فناوری روز توسط بخش ماشین‌سازی این کارخانه ساخته شده است، انجام می‌شود.

دستگاه اسلیتر ساخته شده توسط کارخانه شاهین فلز سپاهان از قابلیت برش ورق از ضخامت حداقل 6 میلی‌متر تا 12 میلی‌متر با دقت و کیفیت عالی برخوردار است.