وزن ناودانی

ناودانی از جمله پروفیل های باز بوده که شکل ظاهری آن مانند حرف U و C انگلیسی می باشد. ناودانی از یک جان که در وسط و دو بال که در گوشه های آن قرار دارد تشکیل شده است. ناودانی در اندازه و ضخامت های متنوعی تولید می شود که با توجه به کاربرد، هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

استاندارد ناودانی

ناودانی های موجود در بازار در دو استاندارد تولید می شوند که عبارتند از:

  • UPE
  • UPN

ناودانی ها با توجه به استاندارد DIN 1026 و استاندارد ملی ایران 4477 در دو نوع 6 و 12 متری تولید می شوند.
UPN غالبا در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و با نام ناودانی اروپایی نیز معروف است.

ناودانی نیز مانند سایر محصولات فولادی در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد برای نمونه می توان از ساختمان سازی، ماشین سازی، استفاده برای مرمت بناها، صنعتی دریایی و … نام برد.

تفاوت ناودانی سبک و سنگین

در بیان تفاوت این دو مدل ناودانی می توان به این نکته اشاره کرد که وزن ناودانی سبک از جدول اشتال کمتر است اما وزن ناودانی سنگین با وزن جدول اشتال یکی بوده و برابری می کند.

روش تولید ناودانی

برای تولید ناودانی از دو روش نورد گرم و نورد سرد استفاده می کنند. در روش نود گرم با استفاده از نورد شمش های فولادی، اما در فرایند نورد سرد با استفاده از تغییر شکل ورق های فولادی به تولید انواع ناودانی می پردازند.

خرید ناودانی

در سایت شاهین فلز سپاهان انواع ناودانی به همراه مشخصات مهم مانند کارخانه تولید کننده، وزن، سایز و قیمت لحظه ای منتشر شده است. مشتریان گرامی می توانید پس از بررسی وزن ناودانی برای اطلاع از موجودی و قیمت ناودانی و ثبت خرید خود و یا جهت کسب اطلاعات تخصصی با کارشناسان فروش ما در این مجموعه تماس بگیرید.

شرکت تولیدی بازرگانی شاهین فلز سپاهان به عنوان نماینده فروش کارخانجات تولید کننده ناودانی محصولات تولیدی را به قیمت درب کارخانه برای مشتریان خود ارسال می کند.

جدول وزنی ناودانی

در ادامه جداول وزنی مربوط به انواع ناودانی روسی، ناودانی 6 متری و ناودانی 12 متری منتشر شده است تا مشتریان گرامی با مطالعه و بررسی این جداول از وزن ناودانی های مختلف مطلع شده و به سادگی قیمت این محصولات را بدست آورید.

وزن ناودانی روسی

سایز ناودانی (cm)وزن شاخه ۱۱.۷۵متری (kg)
۶۳۷
۸۸۳
۱۰۱۰۳
۱۲۱۲۳
۱۴۱۵۰
۱۶۱۷۰
۱۸۲۱۵
۲۰۲۲۰
۲۲۲۶۰

وزن ناودانی 6 متری

سایز ناودانی (cm)وزن شاخه ۶متری (kg)
۶۳۰
۸۴۳
۱۰۵۳
۱۲۶۳
۱۴۷۵
۱۶۸۵
۱۸۹۷
۲۰۱۱۳
۲۲۱۳۳
۲۴۱۴۴

وزن ناودانی 12 متری

سایز ناودانی (cm)وزن شاخه ۱۲متری سبک (kg)وزن شاخه ۱۲متری سنگین (kg)
۵۵۴۶۷
۶.۵۷۳۸۵
۸۸۴۱۰۴
۱۰۱۰۰۱۲۳
۱۲۱۴۰۱۶۰
۱۴۱۵۵۱۹۵
۱۶۱۷۰۲۲۵
۱۸۲۲۵۲۶۵
۲۰۳۰۵
۲۲۳۵۳
۲۴۴۰۵
۲۶۴۵۵
۲۸۵۰۲
۳۰۵۵۵
۴۰۴۲۰