وزن تیرآهن

یکی از اصلی ترین محصولات فولادی که در صنایع مختلف به خصوص ساخت و ساز کاربرد زیادی دارد تیرآهن است.
تیرآهن عامل مهم مقاومت و پایداری ساختمان ها بوده و از فروپاشی سازه جلوگیری می کند به همین خاطر از آن در صنعت ساخت و ساز مانند ساخت پل، ساخت سد و برج های بزرگ استفاده می شود.

تیرآهن ها در سایز، وزن و انواع خاصی تولید می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. با کمک جدول وزنی تیرآهن که در ادامه بیان شده است می توانید از اطلاعات بیشتر مانند برآورد قیمت تیرآهن بهره مند شوید.

انواع تیرآهن بر اساس استاندارد

تیرآهن ها نیز مانند سایر مقاطع فولادی بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید می شوند که عبارتند از:

  • تیرآهن IPE (استاندارد اروپا و ایران)
  • تیرآهن INP (استاندارد چین و روسیه)
  • تیرآهن IPB (بال پهن)
  • تیرآهن لانه زنبوری CPB

معمولا تیرآهن ها در ابعاد 6 تا 14 متری ساخته می شود. همانطور که در بالا ذکر کردیم تیرآهن ها اکثرا در انواع INP ,IPE و IPB تولید می شوند. طرح ظاهری تیرآهن به دو حرف انگلیسی I و H شباهت دارد.

تیرآهن طرح I مطابق با دو استاندارد INP و IPE تهیه می شود. این تیرها کاربرد زیادی در ساخت و ساز دارند اما با توجه به افزایش جمعیت و نیاز روز افزون به ساختمان های چند طبقه و بزرگ، به تیرآهن هایی نیاز بود که از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار باشند، به همین دلیل به تولید تیرآهن های H شکل اقدام کردند.

این مقطع به دلیل بال های پهن خود مقاومت بالایی داشته و در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. ارتفاع این تیرآهن از 100 تا 1000 mm بوده و در انواع مختلفی ساخته می شود.

خرید تیرآهن

مشتریان گرامی می توانید به منظور اطلاع از قیمت لحظه ای و خرید تیرآهن با کارشناسان فروش شرکت تولیدی بازرگانی شاهین فلز سپاهان تماس بگیرید.

همچنین در قسمت محصولات سایت این شرکت تیرآهن تولیدی بهترین برندهاو کارخانجات سراسر کشور به همراه وزن، سایز و قیمت لحظه ای منتشر شده است که مشتریان می توانید به جداول مربوطه مراجعه و پس از اطلاع از موجودی و قیمت محصولات برای نهایی کردن خرید خود با مشاوران شرکت تماس بگیرید.

جدول وزنی تیرآهن

با کمک جدول وزن تیرآهن که در ادامه بیان شده است به سادگی می توانید از وزن تیرآهن مورد نظر خود مطلع شده و قیمت آن را محاسبه کنید. با استفاده از این جدول و با اطلاع قبلی از قیمت این مقطع از خرید تیرآهن با قیمت های غیر واقعی خودداری کنید.

سایز

تیرآهن
ارتفاععرض بالضخامت جانضخامت بالوزن شاخه

۱ متری (kg)
وزن شاخه

۱۲متری(kg)
تعداد شاخه

در هر بسته
تعداد شاخه

در تریلر
۸۸۰۴۶۳٫۸۵٫۲۶۷۲
۱۰۱۰۵۵۴٫۸۵٫۷۸٫۱۹۸
۱۲۱۲۰۶۴۴٫۴۶٫۳۱۰٫۴۱۲۵۴۴۱۷۶
۱۴۱۴۰۷۳۴٫۷۶٫۹۱۲٫۹۱۵۵۳۶۱۴۴
۱۶۱۶۰۸۲۵۷٫۴۱۵٫۸۱۹۰۳۰۱۲۰
۱۸۱۸۰۹۱۵٫۳۸۱۸٫۸۲۲۶۲۴۹۶
۲۰۲۰۰۱۰۰۵٫۶۸٫۵۲۲٫۴۲۶۹۱۸۷۲
۲۲۲۲۰۱۱۰۵٫۹۹٫۲۲۶٫۲۳۱۵۱۶۶۴
۲۴۲۴۰۱۲۰۶٫۲۹٫۸۳۰٫۷۳۶۹۱۴۵۶
۲۷۲۷۰۱۳۵۶٫۶۱۰٫۲۳۶٫۱۴۳۴۱۲۴۸
۳۰۳۰۰۱۵۰۷٫۱۱۰٫۷۴۲٫۲۵۰۷۱۰۴۰
۳۳۳۳۰۱۶۰۷٫۵۱۱٫۵۴۷٫۳۵۹۰
۳۶۳۶۰۱۷۰۸۱۲٫۷۵۶۶۸۶
۴۰۴۰۰۱۸۰۸٫۶۱۳٫۵۶۳٫۶۷۹۶
۴۵۴۵۰۱۹۰۹٫۴۱۴٫۶۷۳٫۶۹۳۲
۵۰۵۰۰۲۰۰۱۰٫۲۱۶۹۰٫۷۱۰۸۹
۵۵۵۵۰۲۱۰۱۱٫۱۱۷٫۲۱۰۶۱۲۷۲
۶۰۶۰۰۲۲۰۱۲۱۹۱۲۲۱۴۶۴