وزن تیرآهن

یکی از اصلی‌ترین محصولات فولادی که در صنایع مختلف، به خصوص ساخت و ساز کاربرد زیادی دارد، تیرآهن است.
تیرآهن عامل مهم مقاومت و پایداری ساختمان‌‌‌ها بوده و از فروپاشی سازه جلوگیری می‌کند؛ به همین خاطر از آن در صنعت ساخت‌وساز مانند ساخت پل، ساخت سد و برج های‌بزرگ استفاده می‌شود.

تیرآهن‌ها در سایز، وزن و انواع خاصی تولید می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. با کمک جدول وزنی تیرآهن که در ادامه بیان شده است، می‌توانید از اطلاعات بیشتر مانند برآورد قیمت تیرآهن بهره‌مند شوید.

انواع تیرآهن بر اساس استاندارد

تیرآهن‌ها نیز مانند سایر مقاطع فولادی، بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید می‌شوند که عبارتند از:

  • تیرآهن IPE (استاندارد اروپا و ایران)
  • تیرآهن INP (استاندارد چین و روسیه)
  • تیرآهن IPB (بال پهن)
  • تیرآهن لانه زنبوری CPB

معمولا تیرآهن‌ها در ابعاد 6 تا 14 متری ساخته می‌شود. همان‌طور که در بالا ذکر کردیم، تیرآهن‌ها اکثرا در انواع INP ,IPE و IPB تولید می‌شوند. طرح ظاهری تیرآهن، به دو حرف انگلیسی I و H شباهت دارد.

تیرآهن طرح I مطابق با دو استاندارد INP و IPE تهیه می‌شود. این تیرها کاربرد زیادی در ساخت و ساز دارند اما با توجه به افزایش جمعیت و نیاز روز افزون به ساختمان‌های چند طبقه و بزرگ، به تیرآهن‌هایی نیاز بود که از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار باشند، به همین دلیل به تولید تیرآهن‌های H شکل اقدام کردند.

این مقطع به دلیل بال‌های پهن خود مقاومت بالایی داشته و در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارد. ارتفاع این تیرآهن از 100 تا 1000 mm بوده و در انواع مختلفی ساخته می‌شود.

خرید تیرآهن

مشتریان گرامی می‌توانید به‌منظور اطلاع از قیمت لحظه‌ای و خرید تیرآهن با کارشناسان فروش شرکت تولیدی بازرگانی شاهین فلز سپاهان تماس بگیرید.

همچنین در قسمت محصولات سایت این شرکت، تیرآهن تولیدی بهترین برندها و کارخانجات سراسر کشور به همراه وزن، سایز و قیمت لحظه‌ای منتشر شده است که مشتریان می‌توانند به جداول مربوطه مراجعه و پس از اطلاع از موجودی و قیمت محصولات برای نهایی کردن خرید خود با مشاوران شرکت تماس بگیرند.

جدول وزنی تیرآهن

با کمک جدول وزن تیرآهن که در ادامه بیان شده است، به سادگی می‌توانید از وزن تیرآهن مورد نظر خود مطلع شده و قیمت آن را محاسبه کنید. با استفاده از این جدول و با اطلاع قبلی از قیمت این مقطع، از خرید تیرآهن با قیمت‌های غیر واقعی خودداری کنید.

سایز

تیرآهن
ارتفاععرض بالضخامت جانضخامت بالوزن شاخه

۱ متری (kg)
وزن شاخه

۱۲متری(kg)
تعداد شاخه

در هر بسته
تعداد شاخه

در تریلر
۸۸۰۴۶۳٫۸۵٫۲۶۷۲
۱۰۱۰۵۵۴٫۸۵٫۷۸٫۱۹۸
۱۲۱۲۰۶۴۴٫۴۶٫۳۱۰٫۴۱۲۵۴۴۱۷۶
۱۴۱۴۰۷۳۴٫۷۶٫۹۱۲٫۹۱۵۵۳۶۱۴۴
۱۶۱۶۰۸۲۵۷٫۴۱۵٫۸۱۹۰۳۰۱۲۰
۱۸۱۸۰۹۱۵٫۳۸۱۸٫۸۲۲۶۲۴۹۶
۲۰۲۰۰۱۰۰۵٫۶۸٫۵۲۲٫۴۲۶۹۱۸۷۲
۲۲۲۲۰۱۱۰۵٫۹۹٫۲۲۶٫۲۳۱۵۱۶۶۴
۲۴۲۴۰۱۲۰۶٫۲۹٫۸۳۰٫۷۳۶۹۱۴۵۶
۲۷۲۷۰۱۳۵۶٫۶۱۰٫۲۳۶٫۱۴۳۴۱۲۴۸
۳۰۳۰۰۱۵۰۷٫۱۱۰٫۷۴۲٫۲۵۰۷۱۰۴۰
۳۳۳۳۰۱۶۰۷٫۵۱۱٫۵۴۷٫۳۵۹۰
۳۶۳۶۰۱۷۰۸۱۲٫۷۵۶۶۸۶
۴۰۴۰۰۱۸۰۸٫۶۱۳٫۵۶۳٫۶۷۹۶
۴۵۴۵۰۱۹۰۹٫۴۱۴٫۶۷۳٫۶۹۳۲
۵۰۵۰۰۲۰۰۱۰٫۲۱۶۹۰٫۷۱۰۸۹
۵۵۵۵۰۲۱۰۱۱٫۱۱۷٫۲۱۰۶۱۲۷۲
۶۰۶۰۰۲۲۰۱۲۱۹۱۲۲۱۴۶۴

وزن سایر آهن آلات

وزن توری پرسی

وزن توری پرسی

توری پرسی محصولی مفتولی است که به سبب کاربرد بسیار آن، جزو بهترین توری‌ها شناخته می‌شود. فرم بافت این توری، علاوه بر ایجاد استحکام بالا،

وزن میلگرد آجدار

وزن میلگرد آجدار

میلگرد از مقاطع فولادی کاربردی است که در صنعت ساختمان‌سازی از آن استفاده بسیاری می‌شود. به طور کلی از آن‌ها برای جبران مقاومت کششی بتن،

وزن پروفیل Z (زد)

وزن پروفیل Z (زد)

پروفیل زد و یا همان پرلین زد، یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی به شمار می‌آید. این پروفیل که از انواع پروفیل باز محسوب می‌شود، به

وزن نبشی فولادی

وزن نبشی فولادی

نبشی فولادی، پروفیلی است که با قرار گرفتن دو مقطع آهنی روی یک‌دیگر حاصل می‌شود. اگر بخواهیم به مهم‌ترین مقاطع برای ساختمان‌سازی اشاره‌ای داشته باشیم،

وزن ورق فولاد مبارکه

وزن ورق فولاد مبارکه

ورق‌های فولادی از جمله محصولات پرکاربرد است. شرکت فولاد مبارکه اصفهان بزرگ‌ترین واحد تولید کننده این ورق‌ها و دیگر قطعات فولادی می‌باشد. انواع مختلفی از

وزن ناودانی

وزن ناودانی

ناودانی از جمله پروفیل‌های باز بوده که شکل ظاهری آن مانند حرف U و C انگلیسی می‌باشد. ناودانی از یک جان که در وسط و