گزارش هفتگی بازار آهن

گزارش هفتگی بازار آهن

شرکت شاهین فلز سپاهان دارای سابقه‌ای طولانی در حوزه تولید پروفیل زد و فرانسوی، فروش کلیه محصولات فولادی و خدمات متنوع برشکاری ورق آهن، رول فرمینگ، پوشش ضدخوردگی زینک فلیک، آزمایشگاه تست سالت اسپری و شات بلاست برخوردار می‌باشد. بر همین اساس، این مجموعه از توانایی قدرت تجزیه و تحلیل صحیح و کارشناسانه به منظور ارائه گزارش بازار آهن در طول سال‌ها فعالیت خود برخوردار است.

ما در مجموعه شاهین فلز سپاهان به صورت هفتگی، تحولات و نوسانات قیمت محصولات فولادی اعم از میلگرد، تیرآهن، ورق، پروفیل، نبشی و ناودانی در بازار آهن را با عنوان گزارش هفتگی بازار آهن در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 

تحلیل و گزارش هفتگی بازار آهن؛ هفته اول اسفندماه سال ۱۴۰۲

با تحلیل و گزارش هفتگی بازار فولاد و آهن در هفته اول اسفندماه و پیش‌بینی بازار آهن ایران و جهان با ما همراه باشید.


افزایش توام با ثبات قیمت در بازار آهن هفته اول اسفندماه
بازار آهن هفته اخیر، با نوسانات قیمت افزایشی همراه با ثبات محصولات فولادی رو‌به‌رو بود. با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس و تحویل با تاخیر بار توسط کارخانه‌های تولیدکننده، بازار پررونقی را نمی‌توان تا پایان سال متصور شد. علاوه بر این، نزدیک شدن ماه رمضان نیز سبب کاهش میزان تقاضا در کشورهای اسلامی خواهد شد.

————————————

نوسانات قیمت دلار در بازه ۵۶ تا ۵۷ هزار تومان
قیمت دلار در طول هفته اول اسفندماه، در بازه ۵۶ تا ۵۷ هزار تومان نوسان داشت و در نهایت تا پایان روز جمعه ۴ اسفندماه، به ۵۷۲۲۰ تومان رسید.

————————————-

خبر خارج شدن فولاد و سیمان از بورس کالا دوباره قوت گرفت
چندی پیش موضوع خارج شدن فولاد و سیمان از بازار بورس توسط مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی مطرح شد که با مخالف‌ها و اعتراضات مختلفی از سوی مسئولان مربوطه و همچین افراد فعال در صنعت روبرو شد.

با این حال، در هفته اخیر، این موضوع علی‌رغم مخالفت‌های بسیار، برای بار دوم توسط وزیر راه و شهرسازی مطرح شد و به نظر می‌رسد امکان عملیاتی‌شدن آن در سال آینده وجود داشته باشد.

————————————-

تحلیل بازار جهانی

قیمت سنگ‌آهن به ۱۲۰ دلار بازگشته، قراضه ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار و شمش به ۵۰۰ دلار  افت کرده است. قیمت نفت، همچنان زیر ۸۰ دلار بازی می‌کند و جنگ در غزه نیز ادامه دارد. باز شدن بازار چین تغییری در تقاضا نگذاشته و احتمال کاهش قیمت جدی‌تر از امید به افزایش آن است.

نزدیک شدن ماه رمضان تاثیر جدی در آینده بازار دارد و باعث کاهش تب تقاضا در کشورهای اسلامی شده است.

تحلیل بازار داخلی

عملاً یک هفته کاری پیش روی بازار هست، انتخابات هم در پیش، بنابراین فرصتی برای عرض اندام تقاضا نیست در حالیکه عرضه عقب افتاده اکثر کارخانه ها با تاخیر در تحویل کالا اشتهای خرید را تار کرده است.

بازار ورق هم از این روند بی‌تاثیر نیست، علیرغم آنکه عرضه ورق به خصوص محصول مبارکه محدود است ولی تقاضای آن هم دلچسب نیست.
 واقعیت این است اگر عرضه کمی افزایش یابد قیمت به شدت کاهش خواهد یافت. چشم‌انداز تقاضای پایان سال، قوی نیست و ماه اول سال آینده هم، بازار عملاً تعطیل است. بنابراین، فعالیت بازار عقبه‌ای ندارد. در حالیکه، تقاضا در یکماه و نیم آینده عملاً صفر است، تولید ادامه خواهد داشت. باید نظاره گر اردیبهشت‌ماه بود.

 


مشاهده آخرین قیمت میلگرد کارخانه‌های سراسر ایران


مشاهده بروزترین قیمت پروفیل تولید کارخانه شاهین فلز سپاهان


مشاهده آخرین قیمت تیرآهن کارخانه‌های سراسر ایران


سوالات متداول گزارش بازار آهن هفته اول اسفندماه سال 1402

به طور کلی در بازار آهن هفته اخیر، قیمت محصولات فولادی با ثبات، توام با نوسانات افزایشی همراه بود.

با توجه به تاخیر کارخانه‌ها در تحویل بار، نزدیک شدن عید نوروز و ماه رمضان، بازار آهن در هفته جاری، راکد ارزیابی می‌شود.

 

آیا می‌دانید!

ما چگونه عمر فلزات را تا ۱۰ برابر افزایش می‌دهیم؟

۰۳۱۴۵۲۷۳۰۱۰