گزارش هفتگی بازار آهن

گزارش هفتگی بازار آهن

شرکت شاهین فلز سپاهان دارای سابقه طولانی در حوزه تولید و فروش محصولات فولادی می‌باشد. بر همین اساس، این مجموعه از توانایی قدرت تجزیه و تحلیل صحیح و کارشناسانه به منظور ارائه گزارش بازار آهن در طول سال‌ها فعالیت خود برخوردار است.

ما در مجموعه شاهین فلز سپاهان به صورت هفتگی، تحولات و نوسانات قیمت محصولات فولادی اعم از میلگرد، تیرآهن، ورق، پروفیل، نبشی و ناودانی در بازار آهن را با عنوان گزارش هفتگی بازار آهن در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

تحلیل و گزارش هفتگی بازار آهن؛ رکود و ضعف تقاضا در هفته سوم اردیبهشت‌ماه سال 1401

در هفته‌ای که گذشت، بازار آهن با رکود و ضعف تقاضا همراه بود. با تحلیل و گزارش هفتگی بازار آهن در هفته سوم اردیبهشت‌ماه با ما همراه باشید.

گزارش بازار آهن شنبه 17 اردیبهشت ماه

قیمت دلار با نوساناتی افزایشی همراه شد، اما در بازار آهن ثباتی حداکثری حاکم بود. البته در این بین برخی از مبادی فروش افزایش قیمت اعلام کردند.

در روز شنبه هنوز روند قیمتی مشخصی در بازار آهن مشاهده نمی شد و بازار با سردرگمی روبرو بود.

روند معاملات بازار بورس باز هم با ضعف تقاضا همراه بودند و به نظر می رسید بازار با یک رکود موقتی روبرو شود. وضعیت اقتصاد آمریکا، قرنطینه مجدد چین و روند رو به کاهش بازارهای جهانی، همه و همه بر بلاتکلیفی بازار آهن این روزها می افزاید.

در روزهای پیش از شنبه پیش بینی می شد که با اتمام ماه مبارک رمضان و شروع پروژه های ساختمانی، رونق به بازار آهن بازگردد، اما به نظر می رسید عواملی مانند عوارض صادراتی، کمبود مواد اولیه کارخانه ها، مشکلات پیش رو برای برق کارخانه ها و نرخ دلار مانع از رونق دوباره بازار شوند.

به طور کلی:

در روز شنبه قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. برخی از کارخانجات نیز در بازه 30 تا 100 تومان افزایش قیمت اعلام کردند.

قیمت تیرآهن نیز در اکثر مبادی فروش با افزایش همراه شد. در مقابل قوطی پروفیل و انواع لوله با نرخی بدون تغییر به بازار آهن عرضه شدند. قیمت ورق آهن نیز در اکثر مبادی فروش با افزایش روبرو شد.


 

گزارش بازار آهن یکشنبه 18 اردیبهشت ماه

در روز یکشنبه نرخ دلار در بازار آزاد با ثبات همراه بود. در بازار آهن هم اکثر مبادی فروش ثبات قیمت اعلام کردند.

 

در بازار بورس اکثر محصولات عرضه شده به علت عدم تقاضا از روی تابلوی معاملات حذف شدند و همچنان بازار با وضعیتی راکد ادامه یافت.

مثل روزهای گذشته میزان تقاضا با ضعف همراه بود.

◀ گرانی و تورم، مسئله این روزهای بازار می‌باشد و قدرت خرید مردم کاهش یافته است …

به طور کلی:

قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. برخی از مبادی نیز 50 تا 200 تومان افزایش قیمت اعلام کردند. بازار سایر محصولات فولادی نیز به همین ترتیب طی شد.


مشاهده آخرین قیمت میلگرد کارخانه‌های سراسر ایران


 

گزارش بازار آهن دوشنبه 19 اردیبهشت‌ماه

قیمت دلار در بازار آزاد با نوسانات افزایشی اندکی همراه شد.

با اینکه اکثریت قیمت‌ها در بازار آهن حول ثبات و افزایش پیش رفت، اما ضعف تقاضا سبب شد تا بسیاری از مبادی فروش کاهش قیمت اعلام کنند.

در واقع می‌توان گفت همچنان رکود در بازار آهن حاکم بود و با اتمام ماه مبارک رمضان و تعطیلات، تغییری در روند بازار ایجاد نشد.

به طور کلی:

قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش در بازه 30 تا 200 تومان افزایشی اعلام شد. در این بین برخی از مبادی فروش نیز ثبات قیمت اعلام کردند.

قیمت تیرآهن در شاخه‌های پرفروش کاهشی و قیمت قوطی پروفیل، لوله و ورق آهن نیز با ثبات همراه شد.


برای استعلام بروزترین قیمت پروفیل و خرید با شماره تلفن 03145273010 تماس بگیرید.


 

گزارش بازار آهن سه‌شنبه 20 اردیبهشت‌ماه

در روز سه‌شنبه قیمت دلار با اندکی رشد همراه شد. نرخ شمش فولادی نیز در بازار بورس کالا به دلیل ایجاد رقابت، اندکی بالا رفت و همین مسئله سبب شد تا برخی از فروشندگان افزایش قیمت اعلام کنند.

با اینکه تعداد محدودی از کارخانجات افزایش قیمت اعلام کردند، اما به دلیل زمزمه های قطعی برق و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه، امکان رشد قیمت ها وجود داشت.

به طور کلی:

در روز سه‌شنبه قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. برخی از مبادی نیز در بازه 50 تا 100 تومان افزایش قیمت اعلام کردند.

قیمت پروفیل نیز در اکثر مبادی فروش با 100 تومان کاهش همراه بود.

قیمت انواع لوله فولادی نیز ثابت و در برخی مبادی 100 تا 200 تومان کاهشی اعلام شد.

قیمت ورق فولادی نیز روندی ثابت را طی کرد.


 

گزارش بازار آهن چهارشنبه 21 اردیبهشت‌ماه

نرخ دلار با اندکی رشد مواجه شد. در بازار آهن نیز نرخ اکثر محصولات فولادی افزایش یافت.

 

با توجه به رشد قیمت دلار و رقابتی که برای شمش فولادی در بازار بورس اتفاق افتاد، بازار آهن با روندی رو به رشد همراه شد. بر همین اساس، میزان تقاضا برای محصولات فولادی افزایش یافت.

در هر صورت، انتظار رشد قیمت‌ها با توجه به افزایش قیمت دلار وجود داشت.

با این حال، روند معاملات نمیتوانست جهت بازار در روزهای آینده را مشخص کند.

به طور کلی:

در روز چهارشنبه قیمت میلگرد در بازه 50 تا 200 تومان با افزایش همراه شد. نرخ سایر محصولات فولادی نیز با نوسانات افزایشی روبر شد. در این میان تعدادی از مبادی فروش نیز ثبات قیمت اعلام کردند.

قیمت تیرآهن در اکثر مبادی فروش افزایشی اعلام شد. قیمت قوطی پروفیل نیز در بازه 100 تا 200 تومان با رشد و قیمت لوله ثابت اعلام شد.


مشاهده آخرین قیمت تیرآهن کارخانه‌های سراسر ایران


 

گزارش بازار آهن پنج‌شنبه 22 اردیبهشت‌ماه

در روز پنج‌شنبه نرخ دلار با اندکی رشد همراه شد. بازار آهن نیز به یکباره رشد کرد. با نزدیک شدن نرخ دلار به کانال 31 هزار تومان، برخی از فروشندگان از بروز کردن جداول قیمتی در وبسایت خود ممانعت کرده و تنها به صورت تلفنی اعلام قیمت کردند.

با وجود بحث حذف ارز ترجیحی و همچنین مشکلات به وجود آمده در بازار مصرفی اقلام اساسی، رشد دلار نیز مشکلاتی ایجاد کرد.

◀ باید گفت که با توجه به بازار آهن این روزها، قصه افزایش قیمت فولاد سر درازی دارد …

 

به طور کلی:

با اینکه به طور معمول بازار آهن در روزهای پایانی هفته با ثبات قیمت به پایان می‌رسید، در روز پنج شنبه در کمال ناباوری، قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش در بازه 50 تا 450 تومان رشد کرد و بسیاری از مبادی با بستن فروش، معاملات خود را به روزهای آتی موکول کردند. قیمت سایر محصولات نیز با نوسانات افزایشی مداوم همراه شد.

 

نوسانات قیمت دلار در هفته سوم اردیبهشت‌ماه

نرخ دلار در هفته سوم اردیبهشت ماه در ابتدای هفته با قیمت 28500 شروع، در اواسط هفته کمی با کاهش قیمت همراه شد اما از روز سه شنبه تا پنج شنبه اوج گرفت.

سوالات متداول گزارش بازار آهن هفته سوم اردیبهشت ماه سال 1401

در ابتدای هفته روند مشخصی برای قیمت ها مشاهده نشده اما از روز چهارشنبه به یکباره قیمت‌ها اوج گرفت.

با توجه به اخبار سیاسی و اقتصادی خارجی و اخبار داخلی مبنی بر بحران انرژی در صنعت فولاد، در هفته پیش رو نیز قیمت ها افزایشی می باشند.

آیا می‌دانید!

ما چگونه عمر فلزات را تا ۱۰ برابر افزایش می‌دهیم؟

۰۳۱۴۵۲۷۳۰۱۰

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram