گزارش روزانه بازار آهن

گزارش روزانه بازار آهن

شرکت شاهین فلز سپاهان دارای سابقه طولانی در حوزه تولید و فروش محصولات فولادی می‌باشد. بر همین اساس، این مجموعه از توانایی قدرت تجزیه و تحلیل صحیح بازار آهن در طول سال‌ها فعالیت خود برخوردار است.

ما در مجموعه شاهین فلز سپاهان به صورت روزانه، تحولات و نوسانات قیمت بازار آهن را با عنوان گزارش روزانه بازار آهن در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. برای اطلاع از روند بازار آهن امروز با ما همراه باشید.

گزارش و تحلیل بازار آهن امروز؛ ثابت و کاهش قیمت محصولات فولادی

امروز نرخ دلار اندکی از کانال 30 هزار تومان عقب نشینی کرد. در بازار آهن نیز ثباتی حداکثری همراه با کاهش قیمت به چشم می خورد.

در بوس کالا تنها 40 درصد از حدود 161 هزار تن محصول نهایی که دو سوم آن چیزی است که قرار بود عرضه شود، مورد معامله قرار گرفت.

به طور کلی امروز قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت و در برخی مبادی در بازه 100 تا 200 تومان کاهش قیمت اعلام شد. قوطی و پروفیل نیز 100 تا 200 تومان کاهش یافت. قیمت انواع لوله نیز ثابت اعلام شد. قیمت ورق نیز در برخی مبادی ثابت و در برخی 100 تا 300 تومان با کاهش همراه شد.

قصد خرید میلگرد دارید؟

جهت استعلام قیمت با کارشناس فروش تماس بگیرید

۰۳۱۴۵۲۷۳۰۱۰

گزارش بازار آهن در روزهای گذشته

گزارش بازار آهن در روزهای گذشته را می توانید در این بخش مطالعه فرمایید.

گزارش بازار آهن سه‌شنبه 27 اردیبهشت‌ماه سال 1401

دلار در بازار آزاد باز هم با نوسان قیمت اندکی همراه شد. در بازار آهن نیز قیمت اکثر محصولات فولادی با ثبات روبرو بود.

معاملات شمش در بورس کالا جان چندانی نداشت و این محصول با رقابت قیمتی اندکی به فروش رسید. به همین دلیل، بیشتر فروشندگان مقاطع به حفظ قیمت میلی نداشتند.
میلگرد در اکثر کارخانه ها ثابت و برخی در بازه 100 تا 300 تومان کاهشی اعلام شد. انواع قوطی و پروفیل نیز در بازه 100 تا 400 تومان در بیشتر مبادی کاهش یافت. ورق آهن هم 100 تا 200 تومان با کاهش همراه بود.


 

گزارش بازار آهن دوشنبه 26 اردیبهشت‌ماه سال 1401

در روز دوشنبه نرخ دلار با نوسانات قیمت زیادی همراه شد. بازار آهن نیز با تغییرات قیمت متعددی روبرو بود و روند مشخصی برای قیمت‌ها مشاهده نشد.

فعالان بازار فولاد این روزها از پیش‌خور شدن تقاضا در بازار ایران به دنبال افزایش ناگهانی قیمت دلار خبر می‌دهند، اما با توجه به اینکه سه‌شنبه و چهارشنبه دو روز معاملاتی مهم در بورس کالا هستند، اکثر مبادی فروش و تولیدکنندگان منتظر مانده‌اند تا میزان تقاضا و قیمت‌ها در این دو روز مشخص شود.

به طور کلی قیمت میلگرد با نوسانات کاهشی، افزایشی و ثابت همراه بود. به طوری که در برخی مبادی 50 تا 200 تومان کاهش، 100 تومان افزایش و برخی بنگاه های دیگر ثابت اعلام شد. نرخ سایر محصولات فولادی نیز متغیر بود.


 

گزارش بازار آهن یکشنبه 25 اردیبهشت‌ماه سال 1401

در روز یکشنبه دلار با نوسانات قیمت اندکی همراه شد. در بازار آهن اما نوسانات قیمت متفاوتی اعم از کاهشی، افزایشی و ثابت مشاهده شد و روند مشخصی برای بازار وجود نداشت.

بسیاری از تولیدکنندگان مقاطع طویل و فولادسازان در پی اعمال عوارض صادراتی خود برای صنایع معدنی، قیمت محصولات خود را بالا بردند اما با کاهش عوارض صادراتی تغییری در قیمت محصولات فولادی در بازار رخ نداد.

به طور کلی در روز یکشنبه نرخ میلگرد در بازه 50 تا 300 تومان افزایش یافت. برخی از مبادی فروش نیز ثبات قیمت اعلام کردند. قیمت انواع لوله ثابت و قیمت ورق آهن در بازه 200 تا 400 تومان کاهش پیدا کرد. قیمت پروفیل نیز در برخی مبادی 100 تومان کاهش یافت.


 

گزارش بازار آهن شنبه 24 اردیبهشت‌ماه سال 1401

در روز پنجشنبه که بازار تقریبا نیمه تعطیل بود، برخی شرکت‌ها از اعلام قیمت امتناع کردند اما اکثر شرکت‌ها در حدود ۱۰۰ الی ۴۰۰ تومان نرخ میلگرد را افزایش دادند.

در روز شنبه نیز با وجود اینکه نرخ دلار در کانال 30 هزار تومان در حال نوسان بود، بسیاری از مبادی فروش قیمت محصولات خود را افزایش دادند.

در این روزها که میزان تقاضا در بازار بورس کالا هم با ضعف روبروست، بسیاری از فعالان بازار فولاد به دنبال افزایش قیمت محصولات خود می‌باشند تا به این ترتیب خود را به تورم در بخش کالاهای اساسی برسانند و قیمت‌ها در یک سطح بالا برده شوند. از طرفی هم با کاهش عوارض صادرات شمش، باید نگران عرضه‌ها در بورس کالا بود.

به طور کلی امروز قیمت میلگرد در بازه 100 تا 500 تومان با افزایش همراه شد. قیمت سایر محصولات فولادی اعم از پروفیل، لوله، ورق، تیرآهن و شمش نیز با افزایش 200 تا 700 تومان روبرو شد.گزارش بازار آهن پنج‌شنبه 22 اردیبهشت‌ما سال 1401

در روز پنج‌شنبه نرخ دلار با اندکی رشد همراه شد. بازار آهن نیز به یکباره رشد کرد. با نزدیک شدن نرخ دلار به کانال 31 هزار تومان، برخی از فروشندگان از بروز کردن جداول قیمتی در وبسایت خود ممانعت کرده و تنها به صورت تلفنی اعلام قیمت کردند.

با وجود بحث حذف ارز ترجیحی و همچنین مشکلات به وجود آمده در بازار مصرفی اقلام اساسی، رشد دلار نیز مشکلاتی ایجاد کرد و به همین منظور برای روشن شدن تکلیف بهتر بازار، باید منتظر معاملات روز شنبه بود، اما به طور کلی، قصه افزایش قیمت فولاد سر درازی دارد.

با اینکه به طور معمول بازار آهن در روزهای پایانی هفته با ثبات قیمت به پایان می‌رسید، در روز پنج شنبه در کمال ناباوری، قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش در بازه 50 تا 450 تومان رشد کرد و بسیاری از مبادی با بستن فروش، معاملات خود را به روزهای آتی موکول کردند. قیمت سایر محصولات نیز با نوسانات قیمت افزایشی مداوم همراه شد.


 

گزارش بازار آهن چهارشنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1401
نرخ دلار با اندکی رشد مواجه شد. در بازار آهن نیز نرخ اکثر محصولات فولادی افزایش یافت. 

با توجه به رشد قیمت دلار و رقابتی که برای شمش فولادی در بازار بورس اتفاق افتاد، امروز بازار آهن با روندی رو به رشد همراه شد. برهمین اساس، میزان تقاضا برای محصولات فولادی افزایش یافت. در هر صورت، انتظار رشد قیمت ها با توجه به افزایش قیمت دلار وجود داشت.

با این حال، روند معاملات نمیتوانست جهت بازار در روزهای آینده را مشخص کند.

باید منتظر اخبار سیاسی و اقتصادی کشور بمانیم تا بتوان پیش بینی صحیحی از روزهای آتی بازار داشته باشیم.

به طور کلی در روز چهارشنبه قیمت میلگرد در بازه 50 تا 200 تومان با افزایش همراه شد. نرخ سایر محصولات فولادی نیز با نوسانات افزایشی روبر شد. در این میان تعدادی از مبادی فروش نیز ثبات قیمت اعلام کردند.

قیمت تیرآهن در اکثر مبادی فروش افزایشی اعلام شد. قیمت قوطی پروفیل نیز در بازه 100 تا 200 تومان با رشد و قیمت لوله ثابت اعلام شد.


 

گزارش بازار آهن سه‌شنبه 20 اردیبهشت‌ماه سال 1401

در روز سه‌شنبه قیمت دلار با اندکی رشد همراه شد. نرخ شمش فولادی نیز در بازار بورس کالا به دلیل ایجاد رقابت، اندکی بالا رفت و همین مسئله سبب شد تا برخی از فروشندگان افزایش قیمت اعلام کنند.

با اینکه تعداد محدودی از کارخانجات افزایش قیمت اعلام کردند، اما به دلیل زمزمه های قطعی برق و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه، امکان رشد قیمت ها وجود داشت.

به طور کلی، در روز سه‌شنبه قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. برخی از مبادی نیز در بازه 50 تا 100 تومان افزایش قیمت اعلام کردند. قیمت پروفیل نیز در اکثر مبادی فروش با 100 تومان کاهش همراه بود. قیمت انواع لوله فولادی نیز ثابت و در برخی مبادی 100 تا 200 تومان کاهشی اعلام شد. قیمت ورق فولادی نیز روند ثابتی را طی کرد.


 

گزارش بازار آهن دوشنبه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1401

قیمت دلار در بازار آزاد با نوسانات افزایشی اندکی همراه شد. با اینکه اکثریت قیمت‌ها در بازار آهن حول ثبات و افزایش پیش رفت، اما ضعف تقاضا سبب شد تا بسیاری از مبادی فروش کاهش قیمت اعلام کنند.

در واقع می‌توان گفت همچنان رکود در بازار آهن حاکم است و با اتمام ماه مبارک رمضان و تعطیلات، تغییری در روند بازار ایجاد نشده است.

به طور کلی قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش در بازه 30 تا 200 تومان افزایشی اعلام شد. در این بین برخی از مبادی فروش نیز ثبات قیمت اعلام کردند. قیمت تیرآهن در شاخه‌های پرفروش کاهشی و قیمت قوطی پروفیل، لوله و ورق آهن نیز با ثبات همراه شد.


 

گزارش بازار آهن یکشنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1401

در روز یکشنبه نرخ دلار در بازار آزاد با ثبات همراه بود. در بازار آهن هم اکثر مبادی فروش ثبات قیمت اعلام کردند.

در بازار بورس اکثر محصولات عرضه شده به علت عدم تقاضا از روی تابلوی معاملات حذف شدند و همچنان بازار با وضعیتی راکد ادامه یافت.

مثل روزهای گذشته میزان تقاضا با ضعف همراه بود. گرانی و تورم، مسئله این روزهای بازار می‌باشد و قدرت خرید مردم کاهش یافته است.

به طور کلی قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. برخی از مبادی نیز 50 تا 200 تومان افزایش قیمت اعلام کردند. بازار سایر محصولات فولادی نیز به همین ترتیب طی شد.


 

گزارش بازار آهن شنبه 17 اردیبهشت‌ماه سال 1401

قیمت دلار با نوساناتی افزایشی همراه شد، اما در بازار آهن ثباتی حداکثری حاکم بود. البته در این بین برخی از مبادی فروش افزایش قیمت اعلام کردند. هنوز هم روند قیمتی مشخصی در بازار آهن وجود ندارد و بازار با سردرگمی روبروست.

روند معاملات بازار بورس باز هم با ضعف تقاضا همراه بودند و به نظر می رسید بازار با یک رکود موقتی روبرو شود. وضعیت اقتصاد آمریکا، قرنطینه مجدد چین و روند رو به کاهش بازارهای جهانی، همه و همه بر بلاتکلیفی بازار آهن این روزها می افزاید.

در روزهای گذشته پیش بینی می شد که با اتمام ماه مبارک رمضان و شروع پروژه های ساختمانی، رونق به بازار آهن بازگردد، اما به نظر می رسد عواملی مانند عوارض صادراتی، کمبود مواد اولیه کارخانه ها، مشکلات پیش رو برای برق کارخانه ها و نرخ دلار مانع از رونق دوباره بازار شوند.

به طور کلی در روز شنبه قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. برخی از کارخانجات نیز در بازه 30 تا 100 تومان افزایش قیمت اعلام کردند.

قیمت تیرآهن نیز در اکثر مبادی فروش با افزایش همراه شد. در مقابل قوطی پروفیل و انواع لوله با نرخی بدون تغییر به بازار آهن عرضه شدند. قیمت ورق آهن نیز در اکثر مبادی فروش با افزایش روبرو شد.


 

گزارش بازار آهن دوشنبه 12 اردیبهشت‌ماه سال 1401

دلار در بازار آزاد با نوسانات اندکی همراه شد. قیمت محصولات فولادی نیز در اکثر مبادی فروش آهن ثابت اعلام شد.

بازار بورس در آخرین روز معاملاتی هفته سبزپوش شد و تا انتهای معاملات، شاخص کل 6 هزار و 313 واحد رشد کرد و در نقطه یک میلیون و 529 هزار و 785 واحدی ایستاد.

شاخص کل هم وزن نیز با افزایش 3 هزار و 511 واحدی نسبت به روز یکشنبه در ارتفاع 422 هزار و 622 واحدی متوقف شد.


 

گزارش بازار آهن یکشنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1401

در روز یکشنبه بازار آهن با اعلام قیمت ثابت تعدادی از کارخانجات فولادی شروع شد و با ثبات حداکثری قیمت‌ها پایان یافت. بازار سرمایه نیز با معاملاتی کم جان و ضعف تقاضا همراه بود.

برخی از کارشناسان بر این عقیده‌اند که علت اصلی ثبات بازار و ضعف تقاضا، رکودی بی‌سابقه ناشی از شرایط اقتصادی وسیاسی کشور است.

بازار همچنان روند قیمتی مشخصی ندارد. قطعا پس از اتمام ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید سعید فطر، روند اصلی قیمت محصولات فولادی مشخص خواهد شد.

به طور کلی در روز یکشنبه قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. در مورد سایر محصولات فولادی نیز روند قیمت به همین منوال طی شد.


 

گزارش بازار آهن شنبه 10 اردیبهشت‌ماه سال 1401

نرخ دلار در بازار آزاد با رشد اندکی همراه شد. در بازار آهن نیز مانند روزهای گذشته، ثبات قیمت حداکثری حاکم بود.

اکثر محصولات عرضه شده در معاملات امروز بازار بورس، تقاضایی نداشتند. با این وجود، ناودانی بالاترین میزان تقاضا را به خود اختصاص داد.

شاخص کل بورس نیز امروز با رشد اندکی همراه شد. تنها سهم های کوچکی کمی با افزایش روبرو شدند.

به طور کلی امروز قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. تعداد محدودی از فروشندگان نیز کاهش قیمت در بازه 30 تا 50 تومان اعلام کردند. تیرآهن نیز در برخی از شاخه ها با کاهش قیمت همراه شد. قیمت سایر محصولات اعم از پروفیل، لوله، ورق، نبشی و ناودانی نیز در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد.

 


 

گزارش بازار آهن پنج‌شنبه 8 اردیبهشت‌ماه سال 1401

نرخ دلار با نوسانات بسیار جزئی همراه شد. در بازار آهن نیز اکثر قیمت ها در حوزه میلگرد ثابت اعلام شد. در این بین تعداد محدودی از مبادی فروش نیز کاهش یا افزایش قیمت اعلام کردند.

در بازار سایر محصولات فولادی اعم از پروفیل، لوله، ورق آهن و نبشی ناودانی نیز همین روند حاکم بود.

با توجه به اینکه قیمت فولاد صادراتی کاهش یافته بود، احتمال می رفت که روند قیمت آهن در بازار آزاد نیز با سیر نزولی همراه شوند.


 

گزارش بازار آهن چهارشنبه 7 اردیبهشت ماه سال 1401

نرخ دلار با اندکی افزایش قیمت همراه شد. در بازار آهن نیز قیمت اکثر محصولات فولادی اعم از میلگرد، قوطی پروفیل، انواع ورق آهن و سایر محصولات ثابت اعلام شد. البته برخی از مبادی فروش میلگرد نیز در بازه 50 تا 100 تومان افزایش قیمت اعلام کردند.

بازار بی جهت و راکد در حال حرکت است. امروز رشدی جزئی از سمت تقاضا در بازار بورس اتفاق افتاد، اما همچنان بازار آزاد آهن با رکود و ضعف تقاضا همراه بود. به نظر می رسید بازار نیازمند یک نیروی محرک برای بازگشت به حالت عادی و رونق دوباره است.

میزان عوارض صادراتی برای شمش با افت همراه شد. این مسئله می تواند به کاهش قیمت صادراتی فولاد منجر شود. به دنبال آن نیز، قیمت محصولات فولادی در بازار آهن با ریزش روبرو شود.


 

گزارش بازار آهن سه‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه سال 1401

امروز نرخ دلار با اندکی افزایش همراه شد. این در حالی است که روند قیمت ها در بازار آهن برخلاف مسیر حرکت نرخ دلار بود. به طوری که در اکثر مبادی فروش آهن، قیمت ها ثابت یا کاهشی اعلام شدند.

امروز هم مانند روزهای گذشته، وضعیت خوبی برای میزان تقاضا و حجم معاملات وجود نداشت و اکثر مبادی فروش آهن در وضعیتی بین رکود و ضعف تقاضا سرگردان بودند.

در بازار جهانی نیز قیمت ها با افت همراه شدند. با این وجود همواره فعالان بازار به امید رشد تقاضا از کاهش بیشتر قیمت ها خودداری می کنند.

به طور کلی امروز قیمت میلگرد، لوله و ورق در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. در این بین تعداد محدودی از فروشندگان میلگرد، پروفیل و تیرآهن نیز کاهش قیمتی در بازه 50 تا 200 اعلام کردند.


 

گزارش بازار آهن دوشنبه 5 اردیبهشت ماه سال 1401

نرخ دلار با نوسانات قیمت جزئی همراه شد. در بازار آهن نیز ثبات حداکثری حاکم بود. 

در بازار بورس نیز استقبال چندانی از عرضه های فولادی نشد و به همین دلیل قیمت محصولات فولادی در بازار ثابت اعلام شد.

پیش بینی های متفاوتی در بازار برای روند قیمت محصولات فولادی در روزهای آینده وجود دارد. اما به طور کلی برای مشخص شدن روند بازار باید منتظر نتایج مذاکرات و خبرهای مربوط به اقتصاد کلان باشیم.

در روز دوشنبه قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. برخی از مبادی فروش نیز کاهش قیمت اعلام کردند.

قیمت قوطی پروفیل نیز در بیشتر مبادی فروش کاهشی اعلام شد. قیمت سایر محصولات فولادی نیز به همین منوال طی شد.


 

گزارش بازار آهن یکشنبه 4 اردیبهشت ماه سال 1401

قیمت دلار با نوسانات جزئی همراه شد. با اینکه نرخ دلار تا حدودی بالا رفت، اما قیمت اکثر محصولات فولادی در بازار آهن با ثبات و کاهش همراه شد و ظرفیتی برای رشد بیشتر قیمت‌ها در بازار وجود نداشت.

با این وجود امروز هم میزان تقاضا همچنان ضعیف بود و فعالیت رضایت بخشی در بازار وجود نداشت. هنوز هم چشم امیدها به مشخص شدن وضعیت بازارهای صادراتی و مذاکرات هسته‌ای می‌باشد.

امید است که پس از اتمام ماه مبارک رمضان، پروژه‌های ساخت و ساز شروع شوند و بازار با رشد تقاضا همراه شود.

به طور کلی قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. برخی از فروشندگان نیز در بازه 80 تا 250 تومان کاهش قیمت اعلام کردند. انواع ورق، لوله و پروفیل، تیرآهن و نبشی ناودانی نیز با ثبات و در برخی مبادی با نوسانات قیمت کاهشی اندکی همراه شد.


 

گزارش بازار آهن پنج‌شنبه 1 اردیبهشت ماه سال 1401

طبق گزارش شاهین فلز سپاهان، پنج‌شنبه 1 اردیبهشت ماه نرخ دلار با رشد اندکی همراه شد. در بازار آهن نیز قیمت محصولات فولادی اعم از میلگرد، تیرآهن، قوطی پروفیل، انواع لوله و ورق آهن در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد.

فعالان بازار انتظار اصلاح قیمت‌ها را می‌کشند، اما عواملی مانند فرمول قیمت‌گذاری و قیمت بالای آهن اسفنجی از اصلاح قیمت‌ها ممانعت می‌کند.

آمارها نشان می‌دهند که میزان صادرات فولاد کاهش یافته، اما متوسط قیمت‌ها نه! این روزها بازار میلگرد با ضعف تقاضا و مازاد تولید دست و پنجه نرم می‌کند و دولت برنامه جدی و موثری در جهت سرمایه‌گذاری در بخش مسکن به جهت موتور محرکی برای اصلاح قیمت‌ها در بازار فولاد ندارد.


 

گزارش بازار آهن چهارشنبه 31 فروردین‌ماه سال 1401

طبق گزارش شاهین فلز سپاهان، چهارشنبه 31 فروردین‌ماه سال 1401، قیمت اکثر محصولات فولادی در بازار آهن با ثبات همراه شد.

میزان تقاضا همچنان پایین است و سیر قیمتی مشخصی در بازار حاکم نیست. روند معاملات در بازار بورس نیز همواره ضعیف بود. چشم امیدها همچنان به بالا رفتن میزان تقاضا در فصل گرم سال است.

طبق ابلاغیه جدید دولت، عوارض صادراتی برخی از محصولات فولادی مانند ورق گالوانیزه، ورق رنگی و مفتول‌های فولادی حذف شدند.

انتظار می‌رود که بعد از ماه رمضان و مشخص شدن نتایج مذاکرات، وضعیت بازار بهبود یابد. البته اگر در آن زمان نگرانی‌ها در مورد کمبود برق کاهش یابد. 


 

گزارش بازار آهن سه‌شنبه 30 فروردین‌ماه سال 1401

طبق گزارش شاهین فلز سپاهان، سه‌شنبه 30 فرودین ماه نرخ دلار تا پایان ساعت کاری با رشد همراه و از مرز 28 هزار تومان فاصله گرفت.

در بازار آهن نیز اکثر قیمت‌ها ثابت اعلام شد. اما تعدادی از مبادی فروش، محصولات فولادی خود را با کاهش و افزایش قیمت روانه بازار کردند.

برخی از کارشناسان بر این عقیده بودند که با شروع طرح ملی مسکن، میزان تقاضا در بازار رشد کند. این در حالی است که روند قیمت‌ها در بازار آهن هنوز در بلاتکلیفی و نابسامانی به سر می‌برد.

در بازار بورس نیز میزان تقاضا برای شمش فولادی بسیار پایین و میزان معاملات قابل قبول نبود.

به طور کلی در روز سه‌شنبه قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. در این بین برخی از مبادی نیز افزایش قیمت در بازه 50 تا 300 تومان اعلام کردند. میلگرد و تیرآهن ذوب آهن نیز با افزایش قیمت روبرو شد. انواع ورق آهن ثابت و قوطی پروفیل با کاهش 100 تا 200 تومانی همراه شد. انواع لوله فولادی نیز با نوسانات قیمت متعددی همراه بود.

عوارض صادراتی تعیین شده برای محصولات فولادی باعث شد کارخانجات و بسیاری از تولیدکنندگان خرد از مواضع خود پایین نیایند، به همین جهت تا پایان مشخص شدن نتیجه، نمی‌توان پیش‌بینی صحیحی از روند قیمت‌ها در بازار آهن داشت.


 

گزارش بازار آهن دوشنبه 29 فرودین ماه سال 1401

طبق گزارش شاهین فلز سپاهان، در روز دوشنبه 29 فروردین ماه سال 1401، نرخ دلار در بازار آزاد تا پایان ساعات کاری با رشد اندکی همراه شد.

این در حالی بود که در بازار آهن، شاهد ثبات حداکثری قیمت محصولات فولادی بودیم.

بازار همچنان با بلاتکلیفی و رکود همراه بود. برای معاملات در بازار بورس نیز هیچگونه تقاضایی وجود نداشت. از مذاکرات وین هم خبر تازه‌ای به گوش نرسید. تکلیف عوارض صادراتی هم روشن نیست. البته برخی از منابع خبری اعلام کردند که احتمال حذف عوارض صادراتی وجود دارد. همه این عوامل، شرایط نابسامان و رکود کنونی بازار آهن را رقم زدند.

به طور کلی قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. عده محدودی از فروشندگان نیز کاهش یا افزایش قیمت 50 تا 200 تومان اعلام کردند. قیمت سایر محصولات فولادی اعم از تیرآهن، پروفیل، لوله، ورق و نبشی نیز به همین منوال طی شد.


 

گزارش بازار آهن یکشنبه 28 فروردین ماه سال 1401

طبق گزارش شاهین فلز سپاهان، روز یکشنبه 28 فروردین ماه سال 1401 نرخ دلار در بازار آزاد با رشد همراه شد. در مقابل، قیمت اکثر محصولات فولادی در بازار آهن با ثبات و برخی کاهشی اعلام شدند.

انتظار می‌رود که به دلیل نزدیک شدن به فصل گرم و شروع ساخت و ساز، تقاضا با افزایش همراه شود. با این حال، فعلا بازار به دلیل مذاکرات هسته‌ای، مشخص نبودن وضعیت عوارض صادراتی و آشفتگی بازارهای جهانی بلاتکلیف است.

در نهایت می‌توان گفت به طور کلی نرخ میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. برخی مبادی نیز بین 50 تا 200 تومان کاهش قیمت اعلام کردند. قیمت ورق، لوله، پروفیل و تیرآهن نیز در بسیاری از مبادی فروش ثابت اعلام شد. در این بین تعداد محدودی از تولیدکنندگان محصولات خود را با کاهش قیمت روانه بازار کردند.


 

گزارش بازار آهن شنبه 27 فروردین‌ماه سال 1401

طبق گزارش شاهین فلز سپاهان، بالاخره در روز شنبه 27 فروردین ماه سال 1401 پس از نوسانات متعدد قیمت بعد از تعطیلات عید نوروز، روند قیمت ها در بازار آهن مشخص شد.

به طوری که قیمت اکثر محصولات فولادی در بازار آهن با کاهش روبرو شد و تولیدکنندگانی که با افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته، قیمت محصولات خود را بالا برده بودند، مجبور به کاهش قیمت شدند.

در هر صورت همانطور که در روزهای گذشته اشاره کردیم، بازار آهن کشور در وضعیت سردرگمی به سر می‌برد.

به طور کلی قیمت میلگرد اکثر کارخانجات در بازه 100 تا 800 تومان با کاهش همراه شدند. برخی از مبادی فروش نیز ثبات قیمت اعلام کردند. قیمت تیرآهن و قوطی پروفیل نیز با نوسانات کاهشی همراه شد. قیمت انواع لوله فولادی هم در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد. تعداد محدودی از فروشندگان نیز از اعلام قیمت خودداری کردند.


 

گزارش بازار آهن پنج‌شنبه 25 فروردین‌ماه سال 1401

طبق گزارش شاهین فلز سپاهان، پنج‌شنبه 25 فروردین‌ماه قیمت اکثریت محصولات فولادی ثابت و برخی کاهش یافت.

دلار نیز از روندی کاهشی در بازار آزاد برخوردار بود. بر اساس تحلیل برخی از کارشناسان، در صورت کاهش تقاضا در بازار آهن قیمت‌ها نیز با افت همراه می‌شوند، اما مصوبه وزارت صمت باعث شده بسیاری از تولیدکنندگان در مقابل کاهش قیمت مقاومت خاصی داشته باشند.

به طور کلی قیمت میلگرد در بازار آهن روز پنج‌شنبه ثابت اعلام شد و تنها برخی از مبادی فروش کاهش قیمت در بازه 50 تا 200 تومان اعلام کردند. قیمت سایر محصولات فولادی نیز از همین رویه پیروی کرد.

 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram